Кардіотокографія (КТГ) плода

 

Кожна майбутня мати хоче бути впевненою в тому, що зі здоров’ям її дитини все гаразд, і їй нічого не загрожує. Щоб отримати інформацію про це, необхідно пройти комплекс допологової діагностики. Допологову діагностику застосовують для виявлення різноманітних патологій в організмі майбутнього малюка, а при виявленні таких патологій лікарі можуть заздалегідь розробити методику лікування, а у випадку особливо важких захворюваннь навіть поставити питання про подальшу долю вагітності. Найсучаснішим додатковим методом передпологової діагностики є кардіотокографія (КТГ) плода. Ця діагностична процедура може дати багато корисної інформації, в тому числі такі показники, як рухова активність плода, частота його серцебиття, тонус матки вагітної жінки тощо.
Разом з такими популярними сьогодні процедурами, як доплерометрія та УЗД, кардіотокографія, допомагає виявляти погіршення стану плода, що може призвести до екстреного розродження.

 

Кардіотокографія плода проводиться на 28-32 тижнях вагітності.

 

Призначення для проведення кардіотокографії (КТГ)

 

До додаткових методів допологової діагностики також належить і скринінгове кардіотокографічне дослідження. Його фахівці рекомендують проходити всім майбутнім породіллям, а у разі ускладненої вагітності такий контроль слід проводити регулярно. У стандартних випадках кардіотографія (КТГ) призначається таким пацієнткам, у яких вже траплявся несприятливий результат при минулих вагітностях, або тим, що страждають на гіпертонію, діабет, токсикоз та інші системні захворювання.

 

Показаннями до проведення кардіотокографії також є:

  • обтяжений акушерський анамнез;
  • переношення плода;
  • загроза невиношування;
  • зниження рухової активності плода;
  • передчасне старіння плаценти;
  • підозра на вади розвитку плода.

 

Як проводиться кардіотографія чи КТГ?

Цей метод чимось нагадує ультразвукове дослідження та ґрунтується на реєстрації частоти серцевих скорочень плода. Спеціальний датчик, розміщений на животі майбутньої мами, записує всі зміни даного показника в залежності від скорочень матки та впливу зовнішніх подразників, а також активності самого плода. Зміну частоти серцебиття можна побачити у вигляді звукових, графічних та цифрових сигналів. Ці показники є основою висновків лікарів. Цікаво, але сучасні апарати для проведення кардіотокографії обладнані спеціальним пультом, за допомогою якого майбутня мама може власноруч записувати рухи майбутнього малюка.

 

Що дозволяє визначити кардіотокографію (КТГ)

Медична клініка «Атланта» має у своєму розпорядженні найсучасніше обладнання для проведення кардіотокографії. Наявність даного обладнання дозволяє нашому лікарю здійснювати спостереження за плодом на ранніх термінах вагітності, що дозволяє попереджати всілякі порушення в майбутньому.
 

Кардіотокографічний скринінг може визначити такі відхилення, як:

  • гіпоксія плода;
  • анемія плода;
  • амнеоніт;
  • аномалія серцево-судинної системи плода;
  • порушення ритму серцебиття плода.

 

З метою підвищення діагностичної цінності, кардіотокографія найчастіше проводиться у комбінації з іншими допологовими дослідженнями. А наявність різнобічної інформації дозволяє складати максимально повну картину внутрішньоутробного розвитку майбутньої дитини, а також дозволяє виробити необхідні заходи, які дозволять запобігти можливим патологіям в організмах як дитини, так і її мами.

 

Прийом ведеться у Києві (лівий берег) на Позняках за адресою вул. Драгоманова, 17 (в пішій доступності від метро Позняки чи Харківська).
Звертайтеся до медичного центру Атланта та будьте здорові!

 

 

 

 

×

Make an appointment and we’ll contact you.